Poradniki i Porady ZGORA

Jak szybko sprzedać auto za dobra cenę

Mówi się, że sprzedać można wszystko i zawsze na daną rzecz znajdzie się kupiec. Wszystko zależy przecież od ceny i dobrej reklamy. Po naszych drogach jeżdżą miliony aut. Z czasem w życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy musimy rozstać się z samochodem służącym nam nierzadko od lat. Tylko jak odpowiednio, a przede wszystkim skutecznie i z pomysłem zareklamować swój pojazd. Tak, by potencjalny kupujący trafił właśnie na naszą ofertę?

sprzedawanie samochodu

Do wyboru mamy kilka rozwiązań.

1. Zacznijmy od powierzenia samochodu komisowi. Ten zajmie się poszukiwaniem klienta i oczywiście będzie chciał jak najwięcej na nas zarobić. 

Plusy – często darmowe mycie i odświeżenie auta, darmowa reklama – w zasadzie nie musimy się o nic martwić.

Minusy – większość osób najzwyczajniej w świecie boi się kupować w komisie. Znają bowiem opowieści bliższych lub dalszych znajomych bądź członków rodziny o fatalnym stanie takich aut i tuszowaniu niedoskonałości przez sprzedawców.

2. Wystawienie auta w serwisie aukcyjnym (internet).

Plusy – długi termin reklamy, podsumowując niewielkie koszta i tysiące odwiedzin naszej strony.

Minusy – aukcje internetowe kojarzą się nam coraz częściej z handlarzami wystawiającymi wraki, którym zależy tylko i wyłącznie na jak najszybszej sprzedaży.

3. Tradycyjna karteczka przylepiana od wewnętrznej strony szyby auta. Rozwiązanie stare jak świat i całkiem skuteczne.

Plusy – darmowa reklama, klient może oglądnąć całe auto i zapoznać się z jego stanem jeszcze przed wykonaniem telefonu do właściciela (klient zdecydowany), dobra widoczność ogłoszenia (zarówno stawiając auto na parkingu pod marketem jak i w ulicznym korku).

Minusy – w zasadzie BRAK, poza niską estetyką.

4. Oklejanie samochodów przez specjalistyczne firmy. Do tego rodzaju „jeżdżących ogłoszeń” już się przyzwyczailiśmy. Jednak od pewnego czasu z tej formy zareklamowania siebie korzystają nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Możemy okleić auto w zasadzie dowolną treścią, co z pewnością zwróci uwagę nie tylko przechodniów.

Plusy – każdy zauważy to, co chcemy przekazać, stosunkowo niskie koszty wykonania.

Minusy – BRAK (okleinę można bardzo łatwo usunąć bez strat).

Do wyboru mamy więc kilka rozwiązań i tylko od naszego zapotrzebowania zależy to, na jakie się zdecydujemy. Przede wszystkim powinniśmy zaś wybrać to, które zaciekawi odbiorcę i nie narazi nas na zbyt duże koszta.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak szybko sprzedać auto za dobra cenę" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: