Poradniki i Porady ZGORA

Trądzik – jak z nim walczyć

Lekarz dermatolog to specjalista medycyny zajmujący się różnymi schorzeniami skóry i jej przydatków, czyli paznokci i włosów. Jednak wizyta u tego specjalisty wciąż jeszcze wywołuje pewien wstyd. Może dlatego, że długo kojarzono go przede wszystkim z chorobami wenerycznymi, które też objawiają się pewnymi zmianami w skórze. Trzeba jednak pamiętać, że dermatolog zajmuje się też chorobami ogólnoustrojowymi, które też objawiają się właśnie zmianami skórnymi.

trądzikTrądzik pospolity to też powód, aby skorzystać z porady i leczenia dermatologa, nie wykluczone że będzie również konieczne skorzystanie z usług kliniki dermatologiczne. Tylko taki specjalista właściwie oceni zaistniałe zmiany skórne toczące się po wpływem trądziku. Wskaże właściwe leki, omówi zasady postępowania dotyczące higieny osobistej, sposobu odżywiania. Warto pamiętać, że w sprawach dotyczących zdrowia metody babci i dziadka nie zawsze przynoszą pożądane efekty. wręcz przeciwnie, mogą zaszkodzić, wszak każdy organizm jest inny. Masz trądzik, nie zwlekaj, pędź do dermatologa!

ostry trądzikTrądzik jest schorzeniem dermatologicznym, które z pewnością nie zagraża ludzkiemu życiu. Jednak nie leczony, może bardzo uprzykrzyć człowiekowi życie. Jeżeli nie możemy już sobie poradzić w wypryskami które mamy na twarzy warto również pomyśleć nad wybraniem kliniki chirurgii plastycznej. Kliniki te niekiedy oferują właśnie zabiegi medycyny estetycznej, czyli upiększającą również naszą twarz.

nieleczony trądzikNieleczony trądzik może przybrać postać nacieków i przetok, które z kolei pozostawiają na ciele niezbyt estetycznie wyglądające blizny. I z tym jest już dużo większy problem. Likwidacja blizn potrądzikowych zajmuje dużo więcej czasu aniżeli standardowe leczenie trądziku od początku jego pojawienia się. Problem więc w tym, żeby zabrać się za leczenie fachowe trądziku w jego początkowej fazie. Dobrze jest wówczas skontaktować się z lekarzem dermatologiem. On spojrzy na to fachowym okiem i zaleci właściwe środki. Nie wskazane jest leczenie trądziku sposobami polecanymi przez znajomych. Każdy człowiek ma inny rodzaj cery . A to oznacza, że na ten sam cudowny środek organizm może reagować w zupełnie odmienny sposób. Tak więc zamiast zamartwiać się wyglądem pryszczatej twarzy, lepiej ten czas przeznaczyć na wizytę u lekarza dermatologa.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Trądzik – jak z nim walczyć" »»

 1. Kaktus
  Comment od Kaktus:

  No paskudnie wygląda na tych zdjęciach

 2. Ada
  Comment od Ada:

  Trzy lata męczyłam się z trądzikiem. Byłam u 5 dermatologów i przeszłam chyba wszystkie kuracje, pomógł mi dopiero kurs antypryszcz.pl Nie jest to naciąganie tylko sprawdzona wiedza jak dzień po dniu zwalczyć raz na zawsze trądzik.

 3. blizny po trądziku
  Comment od blizny po trądziku:

  Ja mam blizny po trądziku, jest to naprawdę okropne. Z tym trądzikiem to raz lepiej, raz gorzej, ale blizny to okropna sprawa. Są jednak sposoby na to, ale chyba się nie obejdzie bez wizyty w salonie medycyny estetyczniej.


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: