Poradniki i Porady ZGORA

Tworzenie stron internetowych – czy warto korzystać z darmowych edytorów?

W internecie istnieje wiele miejsc, w którym możemy szybko stworzyć swoją wizytówkę www. Najczęściej mamy do dyspozycji wizualny edytor stron – po zalogowaniu wystarczy ręcznie poprzesuwać w panelu administracyjnym okienka, dobrać kolory, wpisać tekst i … gotowe!

Dlaczego nie warto korzystać z gotowych wizytówek www?

Niby wszystko super, ale powstałe w ten sposób serwisy www najczęściej  umieszczane sa w tzw. subdomenach i ich adresy nie wyglądają profesjonalnie.  Oprócz tego są trudne do zapamiętania – nazwa firmy + pl to rozsądniejsze rozwiązanie niż nazwa firmy + nazwa platformy + pl.  Poza tym najczęściej okazuje się, że taka darmowa wizytówka nie ma szans “przebić się “ w Google – kod strony bywa tak chaotyczny, że wyszukiwarki często uznają ja za bezwartościową.

Grafika takich stron z reguły jest bardzo prosta, a przede wszystkim – banalna. Strony tworzone w edytorze najczęściej toną w morzu innych – podobnych lub wręcz identycznych serwisów.

www

Dlaczego warto zlecić projektowanie i programowanie strony firmowej?

Profesjonalne tworzenie stron internetowych to praca conajmniej dwóch osób: grafika i programisty – webmastera. Ten pierwszy  na pewno zaproponuje nam ciekawsze rozwiązanie niż to, co możemy sobie sami “wyklikać” w edytorze, ten drugi bierze odpowiedzialność za poprawne kodowanie strony (czyli np. za to, żeby poprawnie wyświetlała się pod różnymi przeglądarkami internetowymi – darmowe edytory nam niestety tego nie gwarantują)  i  w razie awarii zawsze będzie służyć nam pomocą.

Dzięki współpracy z profesjonalistami nasza strona www będzie atrakcyjna dla klienta, a tym samym skuteczna. Będzie także zawsze sprawnie działać – a tego nigdy nie zagwarantują nam darmowe edytory.

Oprócz “rasowej” grafiki, dobrego kodu  i niezawodności jednym z najważniejszych aspektów strony www jest poziom i profesjonalizm zabezpieczeń. Firma,  która odpłatnie wykonuje strony gwarantuje nam swoją renomą, że nikt niepowołany nie dostanie się na serwer i wprowadzi na niej zmian, ani – co jeszcze bardziej istotne – nie wykradnie naszych danych.

Komentarze i opinie do poradnika "Tworzenie stron internetowych – czy warto korzystać z darmowych edytorów?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak wybrać firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych?
  2. Jakie błędy popełniamy przy zakładaniu firmowych stron
  3. Wskazówki dotyczące budowy stron internetowych – od czego zacząć?
  4. Tworzenie stron internetowych – najczęstsze błędy – Poradnik
  5. Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych – przykłady jak to się robi