Poradniki i Porady ZGORA

Umowa franczyzy. Czy warto korzystać z franczyzy?

Ogólnie w tym poradniku postaram się przedstawić jakie są korzyści dla franczyzobiorcy wynikające z rozpoczęcia współpracy na zasadzie umowy franczyzowej?

Występuje szereg korzyści, nie tylko dla franczyzodawcy, lecz również dla franczyzobiorcy. Poza zdobyciem dosyć sporego doświadczenia, rozpoznawalności czy zaufania klientów, a to najważniejsze jest w biznesie, zyskuje znacznie więcej. Prowadzony przez franczyzobiorcę biznes jest rozpoznawalną marką wśród ludzi. Ułatwia to w znaczny sposób dotarci do dużej grupy klientów oraz ich zdobycie.

Franczyzobiorca, dzięki umowie franczyzowej, zyskuje również możliwość korzystania ze znaków firmowych, praw autorskich czy tajemnic handlowych.

Franczyzodawcy wspierają swoich franczyzobiorców poprzez pomoc przy uruchomieniu punktu czy przeprowadzanie szkoleń dla pracowników franczyzobiorcy.

Umowy z kontrahentami czy dostawcami są znacznie ułatwione, gdyż wówczas są one negocjowane przez franczyzodawcę, który jest w stanie wynegocjować znacznie lepsze warunki dostaw do wszystkich punktów działających w jego systemie franczyzy, niż kierownik pojedynczego punktu.

Dla osób dopiero zaczynających swoje doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, przyłączenie się do sieci franczyzowej jest świetnym ułatwieniem i niesie bardzo szerokie korzyści.

1 Komenatrz do poradnika "Umowa franczyzy. Czy warto korzystać z franczyzy?" »»

  1. Adam
    Comment od Adam:

    Franczyza to na pewno dobry pomysł na własny biznes. Polecam lekturę i zainteresowanie się tematem.


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: