Poradniki i Porady ZGORA

Zdjęcia ślubne w dniu ślubu, czy w późniejszym terminie?

Nie zgadzajcie się na zdjęcia ślubne w dniu ślubu!

Przytoczę trzy powody, wynikające z osobistego doświadczenia, na poparcie tej tezy.

Po pierwsze: wasze nerwy. W czasie imprezy goście pragną się z wami bawić, wspólnie spędzać czas z nowożeńcami i wspólnie cieszyć się waszym szczęściem. Zabawa na całego zostaje jednak w pewnym momencie przerwana przez wyjazd państwa młodych na plener trwający kilka godzin. Bez wątpienia „profesjonalista” może obiecać wam, że uwinie się w kilkadziesiąt minut. Ale nie dajcie się wprowadzić w błąd! To obiecanki-cacanki amatorszczyzny bez doświadczenia lub chałturszczyka majstrującego sztampowe ujęcia.

Plenerowa fotografia ślubna, z której będziecie zadowoleni to 2 do 4 godzin lub jeszcze więcej uwzględniając dojazd, przygotowanie akcesoriów i rozłożenie przyrządów fotograficznych w wielu miejscach. Takie wyrwanie z sali weselnej oznacza dla was zbyteczny stres: bo ojciec chciał potańczyć z panną młodą, weselnicy już tęsknią za panem młodym itd. Wesele trwa w najlepsze, a młodzi w tym momencie walczą na planie zdjęciowym, cali w nerwach że nie ma ich na ich własnym weselu. Nad to poganiana sesja fotograficzna odbija się na jakości otrzymanego materiału fotograficznego. Na zdjęciach widać napięcie i zmordowanie, fotograf nie ma dość czasu na sumienne szykowanie sceny. W szeregu przypadków odpuszczacie kolejne plenery, bo szkoda czasu na kolejny dojazd.

Po drugie: plucha. Jeśli bierzecie ślub w lecie to w naszym klimacie jest możliwość, ale nie pewność, ze będzie ładna pogoda. Ale w marcu lub październiku macie minimalne szanse na słoneczną aurę. W efekcie otrzymujecie przemoczoną pannę młodą, przemarzniętego pana młodego i zdjęcia, na których to na nieszczęście widać. Na dodatek krótki dzień uniemożliwia dużo ujęć, szybko nadchodzące ciemności zamykają przed czasem plan zdjęciowy.

Po trzecie: przygotowania. W podobny sposób dla was jak i dla fotografa plener w dniu wesela to brak czasu i spowodowane tym kompromisy. Wy macie na głowie całe wesele i powiązane z tym emocje, fotograf weselny zapisanie zabawy waszych gości. Przekładając zdjęcia plenerowe na inny dzień pozyskacie czas na należyte nastrojenie się przed zdjęciami i skrupulatne przygotowanie się fotografa-artysty do zdjęć. Minusem jest nieodzowność powtórnego „wbicia się” przez młodych w suknie i garnitur oraz wydatek kilku złotych na fryzurę panny młodej. Dziś jednak króluje moda na bardziej luźne fotografie; panna młoda nie musi mieć perfekcyjnej fryzury, a pan młody zaciśniętego krawata. Takie „przyzwoite” zdjęcia zrobicie w trakcie ślubu i wesela, a plener ma uchwycić na lata waszą wesołość i wzajemną miłość.

Jako fotograf ślubny z kilku letnim doświadczeniem apeluję was: nie decydujecie się na plener ślubny w czasie wesela.

Uczyńcie sesję fotograficzną miłym przeżyciem, tak aby bezstresowo utworzyć cudną pamiątkę na całe życie.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Zdjęcia ślubne w dniu ślubu, czy w późniejszym terminie?" »»

Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: