Poradniki i Porady ZGORA

W jaki sposób wybierać zabawki dla dzieci?

Dzieci to wspaniała sprawa, ale także masa obowiązków. Musimy zapewnić im wszelkie udogodnienia, które pozwolą mu się prawidłowo rozwijać. Poza zakupem koniecznych środków tj. ubrań, kosmetyków, książek itd., konieczne jest zapewnienie dziecku kreatywnego spędzania wolnego czasu. A co jest potrzebne do spełnienia ostatniego punktu? Oczywiście zabawki. Jednak zakup takich przedmiotów nie może być nieprzemyślany, o co dzisiaj bardzo łatwo.

Zabawki
fot. F. Geiger (SXC)

Klocki
fot. C.G. Curado (SXC)

Zabawki dla dzieci to bardzo szerokie pojęcie. Pod nim kryje się cała masa produktów, które wg producentów, oprócz zajmowania czasu, mają na celu rozwijanie zdolności i możliwości dziecka. Mowa oczywiście o zabawkach edukacyjnych. Czy spełniają one swoją rolę? W większości tak. Dzięki nim dzieci uczą się podstawowych nazw roślin, zwierząt oraz innych pojęć. To bardzo przydatna rzecz. Maluchy przyswajają całą wiedzę podczas niewinnej gry lub zabawy. Powoduje to, że nieświadomie poszerzają swoje horyzonty, jednocześnie nabierając przyjaznego stosunku do nauki w latach późniejszych.

Na rynku znajdziemy także takie zabawki dla dzieci, które nie mają walorów edukacyjnych. One również są bardzo ważne, gdyż nie można cały czas serwować dziecku wiedzy, nawet w postaci gier i zabaw. Warto by dziecko czasem najzwyczajniej pobawiło się piłką, lalką czy samochodem. W ten sposób rozwija swoją wyobraźnię oraz motorykę. Ważne, aby podczas takiej zabawy mogło swobodnie się wyszaleć a przy okazji rozwinąć swoją kondycję fizyczną.

A co z kwestią ceny? W przypadku zabawek, koszta kształtują się na różnych poziomach. Przy tak ogromnym wyborze, każdy rodzić znajdzie ciekawą alternatywę, która nie zrujnuje domowego budżetu.

1 Komenatrz / Opinia na forum do poradnika "W jaki sposób wybierać zabawki dla dzieci?" »»

  1. EDUdzieciom
    Comment od EDUdzieciom:

    Przy wyborze zabawki dla malucha należy zwrócić również uwagę dla jakiego przediału wiekowego jest dana zabawka i czy bedzie ona bezpieczna dla naszego malucha. Ważne jest aby nie posiadała małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub ostrych krawędzi. Jeśli natomiast chodzi o ceny to lepiej kupić miej zabawek ale mieć pewność że bedą one bezpieczne dla dziecka.


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: