Poradniki i Porady ZGORA

Wakacje w Barcelonie – Porady

Barcelona, stolica Katalonii, to chyba najpopularniejsze miasto pod mapa Barcelony względem turystycznym na Półwyspie Iberyjskim. To miejsce, które zadowoli zarówno osoby pragnące aktywnie spędzić czas jak i miłośników historii czy błogiego leniuchowania. Dlatego też Barcelona jest tak często wybierana za cel wakacyjnych wojaży. Przed podróżą warto zapoznać się z turystycznym ABC wyprawy do Barcelony.

Kilka przydatnych porad:

panorama Barcelony

Podróżuj metrem, które jest najszybszym i najlepszym środkiem lokomocji do zwiedzania miasta oraz okolic. Najlepszym wyjściem jest zakup kilkudniowych biletów. Owszem, możemy kupić bilety jednorazowe, jednak bilety jedno-, trzy- lub pięciodniowe zapewnią nam nielimitowany przejazd autobusami i metrem. Możemy je nabyć zarówno w automatach na przystankach jak i w biurach na stacjach.

metro w Barcelonie

Spędzaj dużo czasu spacerując, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w średniowiecznej dzielnicy Barcelony Barri Gotic oraz Las Ramblas – słynnej ulicy w centrum Barcelony. Pamiętaj o założeniu wygodnych butów. Większość uliczek jest przystosowana dla pieszych więc prawdopodobnie czeka Cię mnóstwo chodzenia.

Barecolona Rambla de Palma

Zakaz parkowania - Barelona Jeśli wynająłeś samochód, a udajesz się do centrum Barcelony, zostaw go na parkingu. Pamiętaj, że natężenie ruchu ulicznego w centrum jest ogromne, najlepszym rozwiązaniem jest więc podróżowaniem publicznym transportem.

Jeśli nie chcesz, żeby Twoje wakacje w Barcelonie nie skończyły się przykrą niespodzianką, uważaj na kieszonkowców w metro. Jeśli już zdarzy się, że zostaniesz okradziony skontaktuj się z biurem stacji przez interkom, który znajduje się w każdym składzie metra.

Pamiętaj, że pogoda w Barcelonie potrafi być zmienna. Aby uniknąć niespodzianek sprawdź ją przed podróżą, jednak nigdy nie zapominaj o ciepłym ubraniu i kurtce, bo deszcz może pokrzyżować Ci plany.

1 Komenatrz do poradnika "Wakacje w Barcelonie – Porady" »»

 1. Agata
  Comment od Agata:

  Całkiem zgrabny poradnik

  Pozdrawiam


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

 1. Egipt Porady – Wakacje w Egipcie. Przydatne informacje
 2. Jak spędzić wakacje w Europie?
 3. Co robić w wakacje – pomysł na spędzenie wolnego czasu w wakacje
 4. Wakacje nad morzem – co robić gdy nie ma pogody
 5. Odpowiednia odzież na wakacyjne wycieczki – Jakie ubrania i buty zabrać jadąc na wakacje