Poradniki i Porady ZGORA

Czy warto stosować suplementy diety?

Jedynie zdrowe pożywienie bogate w witaminy i minerały oraz inne substancje odżywcze może spowodować, by ludzkie ciało zachowało zadowalające zdrowie.

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebujemy dostarczać codziennie ponad 90 rozmaitych składników odżywczych. To niezwykle skomplikowane zadanie.

Nasze pożywienie jest z z każdym rokiem coraz bardziej ubogie w substancje odżywcze, podczas gdy przyspieszony tryb życia zmusza nas do zastosowania coraz większych porcji składników budujących nasze ciało.

W związku z tym naturalne suplementy diety są dla nas po prostu wybawieniem.

To suplementy diety dostarczą nam codziennej porcji wszystkiego czego potrzebujemy. Stosowanie suplementów jest bardzo wygodne. Z łatwością można wymienić bardzo wiele plusów stosowania suplementów diety, jednak jeden z nich zasługuje na szczególne wyróżnienie. Zauważ, że składników odżywczych znajdujących się w kapsułce nie gotujesz, nie smażysz, po prostu połykasz tabletkę. Tradycyjne pożywienie zwykle poddajesz procesom, które skutecznie niszczą właściwie całą odżywczą zawartość.

Rzecz jasna nie wszystkie suplementy diety nadają się do skutecznego uzupełniania codziennego posiłku. Wysokiej klasy suplement diety musi spełnić minimum parę warunków, a dwa najistotniejsze to zawartość i procesy technologiczne.

Dobry suplement diety zawiera jedynie naturalne składniki pochodzące od roślin o nadzwyczajnym składzie i wyjątkowym oddziaływaniu na ludzki organizm.

Najlepszym przykładem takich roślin są Noni, Spirulina, Czosnek, Vilcacora, Wiesiołek dwuletni albo np. Miłorząb japoński.

Druga sprawa to procesy technologiczne. Nowoczesny przemysł wykorzystuje już technologie umożliwiające zatrzymanie składników odżywczych roślin i ich bioenergię w nienaruszonym stanie. I tylko te procesy mogą być stosowane.

Komentarze i opinie na forum do poradnika "Czy warto stosować suplementy diety?" »»

  1. Martyna
    Comment od Martyna:

    Suplementy diety nie są wybawieniem! Wiesz ile przypadków śmiertelnych było z powodu przedawkowania witamin czy uszkodzenia wątroby poprzez nadmierne stosowanie takich produktów?!

  2. Damian
    Comment od Damian:

    No we wszystkim trzeba mieć umiar…


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: