Poradniki i Porady ZGORA

Wybieramy fotografa na ślub

Nadchodzą wreszcie ciepłe wiosenne dni, a tuż po nich letni okres obfity w deszcze, burze, ale także w wysokie temperatury i słońce. Nadchodzące miesiące, to także najlepszy możliwy okres do tego, by wreszcie stanąć na ślubnym kobiercu.

Już od dawna dzień ślubu związany jest z różnego rodzaju przesądami. Najczęściej jednak dotyczą one tego, w jakim miesiącu warto podjąć wyzwanie i wejść na nową drogę życia. Według wielu miesiąc taki musi mieć w nazwie literkę „r”. Jeśli wybierzemy ten, który literki owej nie posiada, zgodnie z przesądem nasze dzieci nie będą umiały nigdy jej wymówić.

młoda para

Pomijając rozważania na ten temat warto pamiętać, że w okresie gorączkowych przygotowań do ślubu coraz częściej zapominamy o tym, by w jak najbardziej dostojny sposób uczcić i uwiecznić ten jedyny w swoim rodzaju dzień. Wówczas przypominamy sobie często w ostatniej chwili o tym, że na rynku działają ludzie, którzy świadczą usługi związane z profesjonalną fotografią ślubną. Tylko jak wybrać tego wykonawce, który będzie nie tylko tani, ale i dobry?

Po pierwsze pamiętajmy, że dobry fotograf ślubny powinien być dosłownie i w przenośni niewidzialny. Nie może przeszkadzać nam podczas ceremonii, a jego praca powinna być znakomicie zorganizowana.

Po drugie przed wybraniem usługodawcy warto zarejestrować się na internetowych forach poświęconych fotografii i skorzystać z portali, które dają możliwość oceny danych usług. Dowiemy się stąd czy fotograf ślubny z usług którego chcemy skorzystać jest godny zaufania, czy dotrzymuje terminów, posługuje się profesjonalnym sprzętem, czy ma także współpracowników, co wpłynie z pewnością na cenę jego usług.

Po trzecie pamiętajmy, że osoba, która zajmuje się takimi usługami jak fotografia ślubna wykonuje zazwyczaj mnóstwo zdjęć, ale tylko niektóre z nich znajdą się na płytach jakie otrzymamy. Ważne zatem, by dołożyć wszelkich starań w kwestii bezproblemowego zdobycia wszystkich, nawet zdaniem fotografa nieudanych zdjęć.

Po czwarte w miesiącach takich jak te, które przed nami – kiedy organizuje się najwięcej ślubów i wesel, rozchwytywany fotograf ma zazwyczaj bardzo wiele zleceń. Po tym poznać prawdziwego profesjonalistę.

Po ostatnie – piąte – sprawdźmy też ofertę fotografa. Powinien w niej gościć zarówno fotoreportaż ślubny, kreatywne sesje plenerowe, fotografia portretu w zaaranżowanym wnętrzu lub plenerze, portret rodzinny, korporacyjny, portfolia artystów, modelek i modeli, a także fotografia produktu na potrzeby strony internetowej, folderu czy katalogu. Będzie to potwierdzać wszechstronność i zaangażowanie danego fotografa, któremu przecież powierzymy uwiecznienie tego najważniejszego w życiu dnia.

Komentarze i opinie do poradnika "Wybieramy fotografa na ślub" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak znaleźć dobrego fotografa na Ślub?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na ślub?
  3. Jak ma wyglądać praca fotografa ślubnego
  4. Wybieramy fotografa ślubnego
  5. Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?