Poradniki i Porady ZGORA

Wybór fotografa na ślub

Ślub to wyjątkowy moment w naszym życiu. Wszystko w tym dniu planujemy wcześniej. Wybór fotografa jest z jednym z ważniejszych ponieważ po 10, 20 latach to właśnie jedynie zdjęcia w albumie będą nam przypominać te radosne chwile. Jak zatem znaleźć fotografa, który spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Najważniejsze to kryteria, które powinniśmy sobie ustalić, a które pozwolą nam oceniać fotografów. Fotografia ślubna jest obecnie obecna w internecie w postaci stron i blogów poszczególnych fotografów. Przy doborze kryteriów powinniśmy brać przede wszystkim pod uwagę:

 • techniczne wykonanie zdjęć,
 • panowanie nad barwą,
 • kadrowanie,
 • oraz co najważniejsze umiejętność chwytania najciekawszych i najważniejszych chwil.

Każdy fotograf charakteryzuje się swoim stylem, a więc jego zdjęcia ślubne powinny być oryginalne i odróżniające się od innych. Powinniśmy umówić się na spotkanie i zapoznać. Bardzo ważne jest czy osoba, która będzie towarzyszyć nam w tym radosnym dniu odpowiada nam swoim zachowaniem oraz wyglądem.

Musimy pamiętać, że sesja ślubna to czasami jedyna taka sesja w życiu gdzie stajemy się modelami nie mając doświadczenia. Niezmiernie ważne jest zatem aby osoba, która będzie nam wykonywać zdjęcia była komunikatywna oraz kompromisowa. Ostania uwaga: cena jest ważnym kryterium ale nie może być najważniejszym. Pamiętajmy, że na cenę składa się przede wszystkim praca twórcza fotografa.

1 Komenatrz do poradnika "Wybór fotografa na ślub" »»

 1. Anonim
  Comment od Anonim:

  jest tak jak piszesz 🙂


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

 1. Jak wybrać fotografa na ślub
 2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na ślub?
 3. Jakiego wybrać fotografa na ślub?
 4. Czy można znaleźć taniego i zarazem dobrego fotografa na ślub i wesele?
 5. Czy warto brać fotografa na ślub i wesele?