Poradniki i Porady ZGORA

Drukowanie fotografii lub obrazów na płótnie – Poradnik

W Internecie natrafimy na wiele ofert firm, które specjalizują się w drukowaniu fotografii oraz obrazów na płótnie. Aby znaleźć tę najlepszą, musimy poświęcić trochę czasu na porównanie choćby kilku z nich.

Na podstawie informacji wyczytanych na stronach firmowych szybko zorientujemy się, co należy wziąć pod uwagę, gdy poszukujemy wykonawcy zlecenia.

płótno

Po pierwsze, nie powinniśmy zwracać uwagi na oferty firm, które zdjęcia klientów drukują na syntetycznych materiach, które imitują prawdziwe płótno. Na pewno powinny nas zainteresować usługi firm, w których drukowanie odbywa się na prawdziwym, bawełnianym płótnie, a używane podobrazia są prawdziwymi podobraziami malarskimi wykonanymi przez solidnych producentów.

W większości firm z branży poligraficznej stosowany jest druk solwentowy. Niestety jego jakość jest stosunkowo niska i mało precyzyjna w porównaniu z innowacyjną technologią druku UV.

Za sprawą utrwalania farby promieniowaniem ultrafioletowym wydrukowana fotografia na płótnie jest odporna na wodę, słońce, kurz oraz pozostałe czynniki atmosferyczne niekorzystnie wpływające na obraz. Dzięki temu jakość druku zostanie zachowana nawet przez setki lat.

fotografie wydrukowane na płótnie

Reasumując, profesjonalnie wykonana fotografia na płótnie powinna przetrwać lata dlatego warto wybrać firmę, która odznacza się najwyższą jakością.

Komentarze i opinie do poradnika "Drukowanie fotografii lub obrazów na płótnie – Poradnik" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki: