Poradniki i Porady ZGORA

Jak mając zadłużenie wziać nową tanią pożyczkę?

Pożyczanie pieniędzy nie zawsze jest związane z materialnymi zachciankami. Niejednokrotnie jest wyższą potrzebą, wynikającą z trudnej sytuacji finansowej, związanej niejednokrotnie z posiadanymi długami. Oczywiście pożyczka nie rozwiązuje takiej sytuacji wprost, w znaczący sposób może jednak pomóc.

W założeniu, osoby zadłużone nie kwalifikują się do otrzymania pożyczki, nie spełniają bowiem warunku zdolności kredytowej. Tak właśnie oceniają wielu klientów banki. Istnieje jednak na rynku wiele firm parabankowych, w których zadłużenie klienta nie jest przeszkodą do otrzymania pożyczki. Z reguły jednak takie pożyczki są bardzo kosztowne. W jaki sposób więc znaleźć korzystną pożyczkę, posiadając zadłużenie?

pusty portfel

fot. D. Playford (SXC)

Poszukując takiej pożyczki pierwsze kroki – wbrew logice – powinniśmy skierować do banku. Z założenia banki nie pożyczają pieniędzy zadłużonym osobom, nie jest to jednak generalną zasadą. Należy powiedzieć wprost. Udzielana przez bank pożyczka bez BIK, praktycznie nie istnieje – to raczej fikcja, poza sytuacją gdy bank „zna” klienta, więc  najrozsądniejszym wyjściem jest wizyta w banku, lub bankach w których posiadamy rachunki oszczędnościowo – rozliczeniowe, lub inne produkty finansowe. Być może po analizie naszej sytuacji kredytowej, bank skłonny będzie udzielić nam pożyczki? Często w takich sytuacjach zabezpieczeniem są – jeśli je posiadamy – akcje lub obligacje. Opcją zawsze są poręczyciele. Warto szukać pożyczki w banku, ponieważ z reguły jest ona dużo tańsza, niż pożyczki z innych miejsc typu SKOK, czy firmy parabankowe. Jeśli jednak bank nam odmówi, jedynym wyjściem jest poszukiwanie korzystnej oferty, właśnie w tych firmach.

Znalezienie w firmie parabankowej taniej i dobrej pożyczki nie jest łatwe, większość z ofert  zawiera znaczne koszty, niejednokrotnie przekraczające wartość pożyczki. Oczywiście takie oferty warto pozostawiać bez akceptacji, wcześniej jednak trzeba wiedzieć, które z wszystkich dostępnych na rynku właśnie takie są. W tym celu należy zapoznać się szczegółowo z ofertami wielu firm.

pieniądze

Doskonałym sposobem poznania wielu ofert jest analiza stron internetowych firm pożyczkowych. Każda firma, która aspiruje do miana profesjonalnej posiada taki serwis w sieci. Można tam zapoznać się z ofertami, często też, przy pomocy kalkulatora pożyczkowego obliczyć jakie będą koszty danej pożyczki. Nierzadko również – choć to nie reguła – można zapoznać się z umową pożyczki, obowiązującą w danej firmie. Taka analiza ma swoje dobre strony. Bez wychodzenia z domu można poznać wiele szczegółów na temat firmy pożyczkowej i oferowanych pożyczek. Należy jednak pamiętać, że często – według prawa – informacje zawarte na stronie nie są – w rozumieniu prawa cywilnego – ofertą, a informacje tam zawarte nie muszą być zgodnie z rzeczywistością.

Kluczowe informacje to te, które zawarte są w umowie pożyczki i związanych z nią regulaminach, aneksach i cennikach, dlatego jedynym rozwiązaniem jest czytanie tych dokumentów, wybieranie oferty, która według informacji w umowie jest najtańsza i jednocześnie mało wymagająca pod względem biurokratycznym.

Zawarcie umowy pożyczki może odbyć się w dowolny sposób. Normą są umowy podpisywane w biurze firmy pożyczkowej, ale trzeba wspomnieć, że możliwe są również różne opcje zdalnego zawarcia umowy pożyczki. Forma zawarcia umowy może być dowolna – przez telefon, internet, czy nawet SMS. Umowa pożyczki dostarczana jest wtedy przez kuriera a jej kopia odbierana i odsyłana do firmy pożyczkowej.

Zawsze można również wybrać pożyczkę z dostawą do domu. Wtedy przedstawiciel firmy odwiedzi nas w domu i dopełni wszelkich formalności. Będzie się również przychodził po kolejne raty pożyczek, ale niestety taka opcja znacznie zawyży koszty pożyczki.

Komentarze i opinie do poradnika "Jak mając zadłużenie wziać nową tanią pożyczkę?" »»

Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

  1. Jak w Vivus wziąć pożyczkę do 2500 zł za darmo przez Internet
  2. Gdzie wziąć, zaciągnąć pożyczkę na wakacje, wczasy, urlop
  3. Gdzie wziąć kredyt gotówkowy?
  4. Jak znaleźć korzystną pożyczkę na dowód osobisty?
  5. Jak wziąć za darmo pożyczkę w Extraportfel (Lendon)? Poradnik krok po korku