Poradniki i Porady ZGORA

Czy warto zainwestować w kolektor słoneczny

Ochrona środowiska jest coraz bardziej popularna. Razem z nią powszechność uzyskują kolektory słoneczne, które przynoszą inwestorowi wiele profitów. Kolektor słoneczny to urządzenie mające mnóstwo zastosowań. Niewątpliwie warto zainteresować się tą nowością, szczególnie w czasach gdy cena energii elektrycznej jest tak duża.

Kolektory na całym dachu

Na jakiej zasadzie działa kolektor słoneczny? Kolektory słoneczne instalowane są na dachu domu albo w innym, nasłonecznionym miejscu naszej posesji, a uzyskana z nich energia wykorzystywana jest do nagrzewania wody znajdującej się w ogromnych bojlerach. Gorąca woda używana jest przez właścicieli do celów sanitarnych.

kolektor słoneczny na dachu

Taka instalacja systemu solarnego wymaga bez wątpienia odpowiednich nakładów pieniędzy, niemniej jednak w dłuższym czasie pomaga uzyskać zysk z inwestycji w postaci niższych kosztów za ogrzewanie. Poza tym można otrzymać dotację – tutaj można przeczytać więcej informacji na ten temat: dopłata do kolektorów słonecznych.

Panele słoneczne

Inaczej jest w przypadku, kiedy kolektory słoneczne instalowane są do wytwarzania energii, a jej inwestor chciałby podpiąć swoją instalację do powszechnej sieci elektroenergetycznej. Dlaczego? Na przeszkodzie stają przepisy. Tym samym kolektory słoneczne najczęściej są instalowane w celu samego ogrzewania wody użytkowej w budynku.

Zatem czy warto zainwestować w kolektor słoneczny? Na to pytanie musimy sami sobie odpowiedzieć analizując wszystkie „za i przeciw” takiej inwestycji.

Komentarze i opinie do poradnika "Czy warto zainwestować w kolektor słoneczny"

Komentarze zablokowane


Relatywne poradniki:

  1. Czy warto instalować kolektory słoneczne?
  2. Jak otrzymać dotację na kolektory słoneczne
  3. Jak uzyskać dopłaty do kolektorów słonecznych
  4. Jak najlepiej wybrać kolektory słoneczne
  5. Jakie kolektory słoneczne do ogrzewania wody?