Poradniki i Porady ZGORA

Jaki wózek dla dziecka – Na co zwracać uwagę kupując wózek?

Sklepy z artykułami dziecięcymi mają pewną grupę najczęściej sprzedawanych produktów. Wśród nich znajdują się głównie pieluszki i ubranka dziecięce. Ale istnieją też produkty znacznie rzadziej sprzedawane, bo służące na dużo dłuższy czas. Ale mimo to ich dystrybucja jest opłacalna. Produkty te to wózki dziecięce i spacerowe.

Mogą one charakteryzować się całą masą elementów, od koloru po sposób wykonania. Z kolorami sprawa jest rzecz jasna wiadoma. Natomiast gdy chodzi o wykorzystane surowce, to tu już sprawa się komplikuje. Zamawiając wózki dziecięce warto zapytać sprzedawców co wykorzystano w ich budowie. Najlepiej, aby wykorzystana bawełna pochodziła z plantacji ekologicznych, a farba, którą ją pokryto posiadała certyfikaty świadczące o jej przyjazności i niskiej ilości chemikaliów przenikających do otoczenia. Ta prosta sprawa ma spore znaczenie dla zdrowia dziecka.

Kolejny czynnikiem ważnym gdy się wybiera wózki dziecięce jest to, czy są trójkołowe, czy standardowe. Kwestia może wpłynąć na cenę, a także wagę wózka spacerowego, ale jednocześnie ma też znaczenie w kwestii wprowadzania go po schodach.

Ciekawą kwestią jest też to, czy wózki posiadają odpowiednie uchwyty na butelki do karmienia, kieszenie na zabawki, czy też podkładkę do położenia siatki z zakupami. Wszystkie te drobiazgi mimo, ze wydają się błahe, potrafią być bardzo przydatne na co dzień, koniecznie więc przy zakupie wózka należy na nie zwrócić dokładną uwagę.

Przy zakupie warto też się zastanowić, czy lepiej skorzystać z oferty sklepów z artykułami dziecięcymi, czy może kupić już używany wózek z drugiej ręki, np. od znajomych lub poprzez aukcje internetowe.

Komentarze i opinie do poradnika "Jaki wózek dla dziecka – Na co zwracać uwagę kupując wózek?" »»

 1. Lidia
  Comment od Lidia:

  Mi zależało, żeby wózek wykonany był z dobrych jakościowo materiałów, trochę się naszukałam, zanim znalazłam ten idealny, to model Ecco Mondo z Expandera.

 2. Kamisia
  Comment od Kamisia:

  Ja potrzebowałam wózka, którego łatwo mogłam złożyć i wsadzić do niewielkiego bagażnika. Wybrałam Easygo Quantum i nie żałuję 🙂

 3. Baśka
  Comment od Baśka:

  Ja wybrałam wózek, który łatwo można wyczyścić jest bezpieczny dla dziecka, zwrotny.

 4. Viola
  Comment od Viola:

  Uwagę trzeba zwrócić koniecznie na amortyzację wózka, bo nawet jeśli będzie używany w mieście to dobra amortyzacja przyda się dla komfortu dziecka. Pompowane koła też lepiej łagodzą nierówności terenu. Ja wybrałam anex sport, maluch nie podskakuje na byle nierównościach, wózek świetnie się prowadzi.


Zostaw komentarz lub opinię »»


Relatywne poradniki:

 1. Jak wybrać odpowiedni, dobry wózek dla dziecka?
 2. Jaki kupić wózek dla niemowlaka i starszego dziecka?
 3. Wózki dziecięce – jak wybrać odpowiedni i dobry wózek dla dziecka?
 4. Jak wybrać najlepszy wózek dla dziecka? Gdzie kupić wózek dla dziecka?
 5. Jaki wózek spacerowy dla dziecka