Poradniki i Porady ZGORA

Jak uzyskać zwrot VAT za materiały budowlane – porady

W dzisiejszym poradniku postanowiliśmy opisać wam problem zwrotu Vatu za materiały budowlane.

Zwrot VAT za materiały budowlane opiera się głównie na tym, iż osoba budująca dom albo remontująca mieszkanie może odzyskać jakąś część podatku VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych, które wykorzystała w swojej inwestycji mieszkaniowej. Jest to efekt akcesu Polski do struktur UE, a precyzyjniej zwiększenia stopy podatku VAT z 7% do 22% (a obecnie już 23%) od materiałów budowlanych. 15% Skarb Państwa oddaje podatnikowi w ramach tzw. ulgi budowlanej.

faktury i dokumentacja

W celu odzyskania podatku VAT trzeba wypełnić wniosek VZM i zostawić go we właściwym dla miejsca zamieszkania podatnika Urzędzie Skarbowym.

W chwili obecnej zwrot VAT budowlanego jest obwarowany maksimum czteromiesięcznym okresem oczekiwania. Tak więc im szybciej podatnik sporządzi i złoży wniosek, tym prędzej otrzyma należne mu pieniądze. należy wiedzieć, iż ulga budowlana czyli możliwość odebrania podatku VAT od materiałów budowlanych obowiązuje na czas nieoznaczony. Znaczy to dokładnie tyle, że praktycznie w każdej chwili Sejm może ten przywilej znieść. To chyba wystarczający powód do tego, żeby rozliczyć swój VAT budowlany jak najszybciej. Każdy zbędny dzień zwłoki sprawia, że szansa na odzyskanie VAT za materiały budowlane maleje.

dokumenty i kalkulator - liczenie podatku

Oczywiście można skorzystać z pomocy ekspertów, którzy pomogą przygotować odpowiedni wniosek. Jest to dość czasochłonny proceder dla osób, które nigdy samodzielnie się nie rozliczały, a specjalistyczne biura wykonają to dużo szybciej. Zatem warto zastanowić się czy nie lepiej zlecić obsługę zewnętrznej firmie.

1 Komenatrz / Opinia na forum do poradnika "Jak uzyskać zwrot VAT za materiały budowlane – porady" »»

  1. odzyskajvat.pl
    Comment od odzyskajvat.pl:

    Aby bezproblemowo odzyskać swój podatek VAT z budowy lub remontu warto odwiedzić stronę www.odzyskajvat.pl. Znaleźć tam można wszystkie potrzebne informacje do samodzielnego wypełnienia wniosku VZM-1 m.in. wykaz materiałów podlegających odliczeniu, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, aktualne wskaźniki i limity oraz pobrać aktualne obowiązujące interaktywne druki do samodzielnego wypełnienia.

    Można też skorzystać z pomocy doświadczonego biura – wystarczy zlecić usługę i problem z głowy. Po kilku dniach wniosek otrzymasz gotowy wprost na swoją skrzynkę email i to za naprawdę śmieszną ceną, najprawdopodobniej najniższą w internecie! POLECAM!


Zostaw komentarz lub opinię na forum »»


Relatywne poradniki: