Co to jest eSpedytor i jak z niego korzystać

Poniższy poradnik przedstawia krótki opis technik korzystania z espedytora – giełdy transportowej dla firm transportowych i innych poszukujących wolnych ładunków i wolnych pojazdów za pośrednictwem  tego serwisu. Ten specjalnie przygotowany poradnik skutecznego korzystania z giełdy transportu eSpedytor zawiera omówienie podstawowych technik i najczęściej popełnianych przez użytkowników błędów. Artykuł zawiera również porady co do sposobu opisu własnej firmy w sieci, co każdej firmie może się przydać…

eSpedytor to po prostu elektroniczna tablica ogłoszeń. Do korzystania z usług serwisu espedytor.pl zapraszane są dwa rodzaje firm:

– firmy mające jakiś ładunek do przewiezienia (tzw. wolne ładunki),

– firmy mające środek transportu (tzw wolne pojazdy).

Strona eSpedytor.pl jest miejscem gdzie można znaleźć i dobrać wg. swoich wymagań odpowiednie firmy transportowe w zależności od miejsca startu i przeznaczenia, rodzaju ładunku i wymagań stawianych dla środka transportu. Przykładowo można tu znaleźć firmy transportowe, które są zainteresowane zabraniem towaru z Krakowa do Gdańska lub Madrytu posiadające ciągniki z naczepami o nośności co najmniej 12 ton lub też dysponują lawetami czy cysternami. W chwili obecnej przez serwis przewija się każdego dnia ponad 2 tysiące zainteresowanych firm, a już ponad 20 tysięcy zarejestrowało się na stronie. Naprawdę jest z czego wybierać!

Poniżej zamieściliśmy kilka porad dla firm zamieszczających ogłoszenia w serwisie. Uwagi te podyktowane są obserwacjami bieżącego korzystania z serwisu przez ogłoszeniodawców i omawiają najczęściej popełniane błędy uniemożliwiające skuteczne dotarcie do klienta!

Jak zacząć skutecznie działać.

Zarejestrowałeś się na stronie czas zacząć z niej korzystać. Aby to robić naprawdę skutecznie musisz wykonać kilka czynności.

Po pierwsze przedstaw się.

Właśnie. Przecież także w kontaktach osobistych zaczynamy od wymiany wizytówek. Należy więc założyć swoją własną. (wizytówka nie jest konieczna, ale jeżeli chcesz korzystać z serwisu skutecznie utwórz ją!). W tym celu po zalogowaniu się do serwisu kliknij w słówko „Rejestracja” lub w ikonkę „Moje konto”. Pojawi się strona związana z Twoim kontem. To tutaj możesz dodawać nowe, usuwać nieaktualne ogłoszenia na wszystkich tablicach i we wszystkich kategoriach. Tutaj także dodasz swoją wizytówkę. Aby rozpocząć jej tworzenie przygotuj sobie najpierw jakieś zdjęcie lub logo firmy w postaci pliku graficznego o rozszerzeniu .jpg o wielkości nie większej niż 100kb. Jeżeli nie masz pojęcia jak to zrobić, można zamówić taką usługę. Administratorzy serwisu wykonają za Ciebie wizytówkę w oparciu o materiały nadesłane bądź to elektronicznie, bądź tradycyjną pocztą.

Ci, którzy chcą spróbować samodzielnie niech klikną w przycisk „Dodaj Wizytówkę”. Przejdziesz do strony, na której będziesz mógł dodać lub poprawiać swoją wizytówkę. Musisz zrobić trzy rzeczy. Po pierwsze wpisać krótki tekst, który pojawi się w tabeli wizytówek. Musisz więc wybrać to co po pierwsze opisze Twoją firmę, a po drugie zwróci na nią uwagę. Wiele zależy więc od Twojej pomysłowości.

Najpierw trzeba podać nazwę firmy, może też zawierać hasło reklamowe. Następnie wypełnił pole o nazwie „Treść”. Tutaj wpisz opis swojej działalności. Możesz podać jak długo firma istnieje, ilu zatrudnia pracowników, jakim kapitałem dysponuje, jakimi zabezpieczeniami. Podawaj tutaj te informacje, których szukasz u innych firm gdy nawiązujesz z nimi współpracę. Może to być coś takiego.

Przykład:

Spedycja transDres / Włochy zaprasza przewoźników do stałej współpracy.

Istniejemy od 20 lat z sukcesem na rynku unijnym. Zatrudniamy 100 osób.

– – – – Solidne stawki za każdy PRZEJECHANY KILOMETR

– opłaty za drogi ponosi przewoźnik

– termin płatności: 14 dni po wejściu dokumentów CMR

– zjazd do polski: (możliwy co 2 tygodnie)

– 12.000 do 14.000 kilometrów w ciągu miesiąca możliwe.

– Atrybuty pojazdu: 24t, 13,6 metrów, plandeka/firanka

NASZE RELACJE: Milano z Włoch do FRANCJI lub HISZPANI.

lub krócej

Van-Services, spedycja międzynarodowa z 10-letnim doświadczeniem pracy na rynku zachodnioeuropejskim, poszukuje przewoźników polskich dysponujących taborem 24-tonowych plandek i firanek zainteresowanych współpracą na trasach: Wielka Brytania, Francja, Belgia Portugalia i Hiszpania.

Następnie, w trzecim kroku, dodajesz swoje zdjęcie  (może to być logo, zdjęcie siedziby, fotografia taboru itp.). Przyciskając przycisk „Przeglądaj” uruchomisz okienko przeglądania zasobów Twojego dysku twardego! Musisz więc wiedzieć, w którym folderze znajduje się zdjęcie i jaka jest jego nazwa. Po wskazaniu Twojego pliku jego pobranie przez witrynę  nastąpi automatycznie.

Po drugie dodaj ogłoszenie

Dodawanie ogłoszeń jest podstawową czynnością zarejestrowanego użytkownika portalu espedytor.pl.  Warto więc zrobić to dobrze. Po pierwsze kilka słów wyjaśnienia. Espedytor.pl składa się z czterech podstawowych tablic ogłoszeń:

I – tablica wizytówek nazwana WIZYTÓWKI – zawiera informacje i reklamę firm ogłaszających się na stronie,

II – tablica wolnych pojazdów o nazwie GIEŁDA WOLNYCH POJAZDÓW – zawiera informację o wolnym taborze (czyli właśnie tzw. wolne pojazdy) do wynajęcia wraz ze szczegółowymi wiadomościami dotyczącymi czasu ważności ogłoszenia (czasu wyjazdu), trasy przejazdu (preferowanej bądź rzeczywistej) parametrów technicznych pojazdu,

III – tablica wolnych ładunków o nazwie GIEŁDA WOLNYCH ŁADUNKÓW – zawiera informację o ładunkach, które oczekują na transport wraz ze szczegółowymi wiadomościami dotyczącymi czasu ważności ogłoszenia (czasu wyjazdu), trasy przejazdu (preferowanej bądź rzeczywistej), wymaganych parametrów technicznych pojazdu, formy zapłaty.

IV – tablica ogłoszeń wolnych nazwana po prostu OGŁOSZENIA – w której powinniśmy zamieszczać ogłoszenia związane z szeroko rozumianą spedycją i problemami firm transportowych, spedycyjnych i handlowych. Ogłoszenia są pogrupowane w kilka tematów tj Kupię, Sprzedam, Wynajmę, Dam Pracę, Szukam pracy, Pozostałe.

Należy dodać, że portal zawiera jeszcze rubrykę Aktualności z krótkimi notatkami dodawanymi przez administratora serwisu oraz FORUM czyli miejsce gdzie użytkownicy portalu mogą wymienić swoje poglądy w postaci dyskusji pisemnej widocznej dla wszystkich gości eSpedytora. UWAGA: FORUM nie należy wykorzystywać do reklamy (i antyreklamy!) takie wypowiedzi są z forum usuwane!

A więc na której tablicy zamieścić ogłoszenie?

Aby na to pytanie odpowiedzieć warto zwrócić uwagę na to jak inni użytkownicy serwisu będą go szukać!

Po pierwsze na stronie, która ukazuje się po wejściu do serwisu ukazują się losowo ogłoszenia firm, które opłaciły abonament i mają ważne konto. Firmy te są losowane tak, że częstotliwość ich pojawiania zależy od rodzaju abonamentu (im wyższy tym częściej). A więc jeżeli chcesz być widoczny na pierwszej stronie wykup abonament!

Po przejrzeniu pierwszej strony gość zaczyna rozglądać się za interesującym go ogłoszeniem. Jeżeli zamieściłeś ogłoszenie na tablicy IV OGŁOSZENIA to jedyną formą dotarcia do Twojego ogłoszenia jest przeglądanie kolejno wszystkich ogłoszeń z danej kategorii. Tak więc ogłoszenia znajdujące się najwyżej będą oglądane częściej. O kolejności ogłoszeń decyduje najpierw rodzaj abonamentu, potem ważność konta, a na końcu data wpisu. Po raz kolejny uwidacznia się ważność wyboru abonamentu. Czy jest jakiś sposób aby dotrzeć do twojego ogłoszenia bez konieczności przejrzenia kilkuset ogłoszeń? Tak! Temu celowi służą dwie tablice II i III Tylko te tablice zawierają rozbudowane możliwości wyboru (filtrowania) ogłoszeń. Koniecznie zapoznaj się z nimi. Poniżej przedstawiamy krótkie wyjaśnienie jak szukać ogłoszeń. Jeżeli będziesz wiedział jak szukać – będziesz wiedział ja dawać ogłoszenia.

Aby zacząć szukać ogłoszeń po pierwsze powinieneś się zalogować do serwisu. Następnie wybierz ikonkę „Szukaj” Pojawi się formularz Wyszukiwarki zawartości tablic ogłoszeń II i III. Cały czas u dołu strony jest dostępna wyszukiwarka wg słów kluczowych.Szczególnej uwadze polecam wyszukiwarkę w tablicach ogłoszeń II i III (GIEŁDA WOLNYCH POJAZDÓW, GIEŁDA WOLNYCH ŁADUNKÓW). To tutaj szukamy ogłoszeń dodanych jako dodaj wolny pojazd, dodaj wolny ładunek! Jeżeli więc nie dodałeś swojego pojazdu lub nie dodałeś swojego ładunku to nie będzie możliwości znalezienia Twojej firmy poprzez tę wyszukiwarkę. Jest to DUŻY BŁĄD, który popełnia niestety wielu użytkowników portalu.

Możemy teraz zadać pytanie np. czy są firmy dysponujące ciągnikiem z naczepą typu plandeka gotowe do przewozu ładunku ok. 22 T z Polski do Szwajcarii, ubezpieczone i mogące przewozić ładunki niebezpieczne wypełnimy formularz wyszukiwania zgodnie z naszym żądaniem. Mały trójkącik z prawej strony pola pozwala wybrać odpowiednią wartość z rozwijanej listy, która ukazuje się po kliknięciu w niego. Gdy już wypełnimy formularz należy wybrać pole „Szukaj” u jego dołu. Ukaże się lista z aktualnymi ogłoszeniami spełniającymi zadane warunki. Teraz można zapoznać się ze szczegółami oferty poprzez przeglądnięcie dowolnego ogłoszenia. Można to uczynić klikając w dowolny tekst lub zdjęcie w tabeli. Jeden jej wiersz odpowiada jednemu ogłoszeniu.

Po trzecie skorzystaj z eSpedytorka

Jest to mały programik, który możesz ściągnąć ze  strony eSpedytor.pl. Dzięki niemu będziesz stale informowany o nowych ogłoszeniach pojawiających się w serwisie. Będziesz mógł sortować ogłoszenia wg. dowolnego kryterium. Będziesz mógł bardzo prosto zamieszczać nowe ogłoszenia własne. Po prostu będziesz najszybszy.Komentarze i opinie na forum do poradnika: “Co to jest eSpedytor i jak z niego korzystać”

2 Komentarzy i opinii na forum
 • daniel

  Ja z transa przerzuciłem się na cargo glob. Dobra alternatywa dla transa, rozkręca się i coraz więcej pojawia się ładunków…. oby tak dalej. Wszystkim zainteresowanym polecam sprawdzić giełdę poprzez ten link :
  http://cargoglob.com/index.php?rec=14
  oprócz używania giełdy mamy również możliwość zarobienia dodatkowych pieniążków 🙂

 • monika Pltrans

  również polecam cargoglob.com
  całkiem przyjazny portal i mila obsługa klienta 🙂 czego w transie zdecydowanie brakuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też:

Działy

Tagi

Nowe

Serwis używa plików cookie, korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie - Polityka Cookies i Prywatności