Choroby żylne i naczyniowe są prawdziwym utrapieniem we współczesnym świecie.
Do ich wystąpienia może się przyczyniać otyłość, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, wady postawy i wiele innych. Bez względu na ich powód powstania nie wolno ich lekceważyć i zasięgnąć specjalistycznej porady lekarskiej. Czym zajmuje się chirurg naczyniowy?
Chirurdzy naczyniowi – czym się zajmują?
Chirurdzy naczyniowi są specjalistami w zakresie chorób żylnych i naczyniowych oraz posiadają większe kwalifikacje w tej dziedzinie od chirurga ogólnego. Mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów, dzięki temu skutecznie wykonują swoją pracę. Wykorzystując coraz to nowsze technologie i techniki pomagają wielu ludziom pozbyć się swoich problemów.
W zakresie chirurgii naczyniowej przeprowadza się m. in. laserowe usuwanie żylaków, skleroterapię czy usg (doppler). Podczas konsultacji przed każdym z zabiegów pacjentowi przedstawione są przeciwwskazania, przygotowanie oraz konieczne zachowania po zabiegu. Więcej informacji o tym z jakimi schorzeniami warto udać się do chirurga naczyniowego bez problemu znaleźć możemy w Internecie, chociażby tu: https://leaclinic.pl/chirurg-naczyniowy-krakow/
Laserowe usuwanie żylaków
W celu pozbycia się problemów z żylakami stosuję się laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT, która nie wymaga znieczulenia ogólnego tylko miejscowego. Jest to zabieg małoinwazyjny i nie wymaga hospitalizacji, dzięki temu pacjenci szybko mogą powrócić do pełnej aktywności. Laserowe usuwanie żylaków metodą EVLT jest metodą bezbolesną. Dodatkowo ten zabieg nie jest ryzykowny i istnieją małe szanse na wystąpienie powikłań do, których zalicza się m. in krwiaki, stany zapalne żylaków czy przedłużające się dolegliwości bólowe.
Do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, lecz nie jest to skomplikowane, a wszystkie zalecenia są przedstawiana na konsultacjach lekarskich. Do laserowego usuwania żylaków wykorzystuję się USG Doppler, który pozwala określić punkty przebiegu żył głównych. Po zamknięciu niewydolnej żyły i skończeniu zabiegu pacjent już po godzinie może zostać wypisany.
Zabieg nie jest wskazany dla kobiet spodziewających się dziecka oraz dla osób z aktywnymi stanami zapalnymi i niewyleczonymi infekcjami.
Skleroterapia popularna metoda leczenia pajączków i żylaków naczyniowych
Skleroterapia polega na wstrzyknięciu substancji obliterującej, która wywoła efekt zarośnięcia się naczyń krwionośnych i spowoduje wykluczenia go z obiegu.
Skleroterapia piankowa jest bezpiecznym zabiegiem i rzadko dochodzi do powikłań. Jednak jest to możliwe tylko dzięki specjalistom, którymi są chirurdzy naczyniowi. To oni ustalają które żyły należy zamknąć oraz dostosowują ilość środka do podania. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne przeprowadzenie zabiegu, który bez odpowiedniego sprzętu, wiedzy, wyszkoleniu, czy doświadczeniu nie byłby możliwy do przeprowadzenia. W przypadku tego zabiegu istnieją przeciwwskazania.