Dostosowanie takiego samego wyglądu strony internetowej do wszystkich przeglądarek jest wielkim problemem i dużym wyzwaniem dla webmasterów. Element lub obiekt, który w jednej przeglądarce prezentuje się zgodnie z założeniami, w innej może wyglądać całkiem inaczej, nie wyświetlić się wcale lub wyświetlić się w zupełnie innym miejscu.
Na etapie projektowania strony www, webmaster musiałby zainstalować na komputerze dziesiątki przeglądarek, w różnych wersjach każdą, co dałoby ilość kilkuset pozycji zakładając, że każda z nich byłaby zainstalowana na różnych systemach operacyjnych. Jest to oczywiście niesamowicie czasochłonne i wymaga wielu poświęceń.
Można tutaj zaproponować dwa rozwiązania tego problemu. Pierwsze z nich polega na wyjściu z założenia: po co martwić się o to, by zadowolić wszystkich użytkowników? Można skierować portal tylko do większości z nich. Przychodzą nam tu z pomocą internetowe rankingi. Wpisując w Google frazę „ranking przeglądarek” mamy możliwość porównania ile procent użytkowników w Polsce stosuje daną pozycję. Następnie zainstalować tylko te, które pozwolą zaspokoić przeważającą część odbiorców. Wg rankingu przeprowadzanego przez Gemius w lutym 2010, żeby przekonać się, jak nasza strona internetowa zaprezentuje się dla 95% naszych klientów, należałoby ją sprawdzić na sześciu przeglądarkach. Gorzej jeśli portal miałby trafiać do odbiorców zagranicznych. Wówczas uwzględniając jeszcze popularność innych systemów operacyjnych w innych krajach, musielibyśmy włożyć sporo pracy, by zadowolić te 95% odbiorców. Taka czasochłonna gra w sprawdzanie rankingów różnych krajów i instalowanie dziesiątek przeglądarek nie jest warta zachodu.
Z rozwiązaniem przychodzi tutaj przydatny serwis internetowy Browsershots.org, za pomocą którego można sprawdzić wygląd naszej strony online na dziesiątkach przeglądarek i to nawet dla wersji dla różnych systemów operacyjnych. Wystarczy u góry wprowadzić adres internetowy (mogą być również subdomeny i podstrony) a następnie zaznaczyć które przeglądarki nas interesują. Bez konieczności instalacji czegokolwiek, odczekujemy od kilku minut do około godziny w zależności ile pozycji zaznaczono. Zaczną się wyświetlać zrzuty ekranów. Można je wszystkie obejrzeć na ekranie lub pobrać. Oczywiście, jeśli nasz portal nie wygląda tak samo dla różnych przeglądarek, co raczej nierzadko się zdarza, musimy rozważyć możliwość rekonstrukcji i zmiany kodu. Dotyczy to oczywiście przypadków, w których jedna z czołowych przeglądarek nie wyświetla elementów, poprzestawia je bądź sprawi, że spodziewany ich wygląd będzie nieestetyczny. W pozostałych przypadkach, o ile funkcjonalność strony jest nadal dobra, a strona wyświetla się w miarę dobrze w mało popularnej przeglądarce – nie należy się niczym przejmować. Mała popularność może świadczyć o starej wersji, która najprawdopodobniej za kilka miesięcy już całkowicie wyjdzie z użycia.