Jak rozpoznać i zdiagnozować poparzenia słoneczne powstałe w wyniku wizyty w solarium? Jeśli już zdarzy Wam się taka przykra i bolesna niespodzianka, warto wiedzieć dlaczego tak się stało aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Jak zdiagnozować poparzenia słoneczne – o tym przeczytacie w tym poradniku.
W przypadku korzystania z solarium nie stosujemy reguły brzmiącej „Więcej znaczy lepiej”. Stosowanie tego typu zasad przy korzystaniu z łóżek słonecznych przynosi znacznie więcej strat niż korzyści. Przykładem negatywnych skutków nieumiejętnego korzystania z solariów mogą być na przykład poparzenia słoneczne.
Jeśli takowe wystąpią należy po pierwsze zbadać, czy tak naprawdę mamy do czynienia z przedawkowaniem promieniowania ultrafioletowego. Być może zaczerwienienia nie wynikają ze zbyt długiego okresu naświetlania, a są skutkiem ubocznym działania na skórę promieni UV. W takim przypadku należałoby niezwłocznie zasięgnąć porady dermatologa, oraz oczywiście jeśli nasze podejrzenia okazałyby się słuszne zaprzestać dalszych wizyt w solarium.
Jeśli jesteście pewni, że zaczerwienienia na skórze nie są wynikiem działań ubocznych solarium (uczulenie i tym podobne) zastanówcie się czy nie została przekroczona nadmierna dawka naświetlań. Mam tu na myśli sytuację, w której pomiędzy poszczególnymi wizytami w solarium skóra nie miała wystarczająco dużo czasu na regenerację. Jeśli ostatnia wizyta miała miejsce wcześniej niż czterdzieści osiem godzin od poprzedniego naświetlenia mogło się zdarzyć, że nie widoczne już dla naszego oka (ale dla naszej skóry jak najbardziej) podrażnienia nie powróciły do stanu równowagi. W tym momencie kolejna wizyta w solarium rozpoczyna się można powiedzieć na podwyższonym stopniu wrażliwości i o oparzenia słoneczne wtedy nie trudno. W takim przypadku niezbędne okazuje się odczekanie dłuższego okresu czasu (nawet tygodnia) aż zarumienienie całkowicie minie, a także w przyszłości zwiększenie odstępu czasu pomiędzy wizytami w solarium.
Przestrzegajcie tych zasad, jeśli już doznacie poparzenia słonecznego spowodowanego wizytami w solarium. Starajcie się wykorzystać wiedzę zdobytą dzięki temu poradnikowi, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a opalanie się niech będzie dla Was czynnością przyjemną a nie bolesną. Pozdrawiam.