Witam w kolejnym naszym poradniku dotyczącym wyboru banku. W sumie jest to już chyba piąty nasz poradnik z tej serii. Dzisiejszy dotyczyć będzie Polbanku. Zapraszam…
W dzisiejszych czasach wybór najbardziej odpowiedniego dla naszych potrzeb i oczekiwań banku z pośród niewątpliwie znacznej ilości dostępnych obecnie na rynku ofert bankowych bywa dosyć trudny, a bez wątpienia ma on istotne znaczenie w bezpośredni sposób wpływające na wygodę i możliwości dotyczące zarządzania swoim kapitałem. W dzisiejszym poradniku przeanalizowaliśmy dla Państwa jeden z nowszych banków działających na polskim rynku bankowości, a mianowicie – Polbank. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto założyć konto w Polbanku?
Polbank EFG prowadzi działalność w Polsce od 2006 roku. Należy do greckiej Grupy Kapitałowej EFG Eurobank Ergasias. Bank ten kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych jak i firmowych. Polbank EFG zajmuje się także obsługą wielkich korporacji, dlatego poniekąd jest bankiem o charakterze uniwersalnym.
Po kilkuletnim okresie działalności, bank obecnie posiada całą sieć oddziałów stacjonarnych w liczbie 335-usytuowanych w 148 miastach (oczywiście dane te się na bieżąco zmieniają). Silną pozycję Polbanku na rynku bankowym ugruntowują jego międzynarodowi udziałowcy. Grupa EFG jest liderem w Grecji pod względem udzielania kredytów konsumenckich, obsługi kart kredytowych, udzielania kredytów dla sektora małych oraz średnich firm, a także tak zwanej bankowości korporacyjnej. Marka i zarazem rozwój Polbanku jest budowany na fundamencie profesjonalnych oraz dobrze szkolonych pracowników. Polbank EFG wychodzi z założenia, iż sukces banku musi iść w parze z zadowoleniem klientów, co jest dość „modnym” mottem wśród bankierów.
Jeśli chodzi o profesjonalizm obsługi to Polbank EFG zatrudnia przede wszystkim doświadczonych pracowników, aczkolwiek nie zamyka się dla młodych osób chcących rozpocząć pracę w tym banku. Niezależnie od stażu pracy, każdy tutaj może liczyć na dobre warunki pracy i szansę na rozwój zawodowy. Pracownicy Polbanku starają się na każdym kroku, by szeroka oferta produktów bankowych była przedstawiana klientowi w sposób zrozumiały i przyjazny.
Pod koniec sierpnia KNF wyraziła zgodę na przekształcenie Polbanku EFG z instytucji kredytowej na bank krajowy. Od tej pory pieniądze klientów zdeponowane w Polbanku są objęte ochroną BFG Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (obecnie ochrona Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obejmuje depozyty do wysokości 100 000 Euro). Ciekawą usługa dla klientów tego banku jest bankowość osobista. To odrębna grupa produktów bankowych i finansowych dla osób dysponujących aktywami o wartości minimalnej 75 tys. złotych.
Posiadacze Rachunku Bankowości Osobistej mają również dostęp do bezpłatnej usługi Concierge. Polegającej na obsłudze klienta przez osobistego asystenta, który pomoże w załatwianiu wielu formalności i innych spraw, nawet takich drobnych jak np. zakup biletów lotniczych, dokonanie rezerwacji w hotelu i innych. Cała organizacja tych usług jest bezpłatna, natomiast ich realizacja musi zostać oczywiście pokryta przez klienta. Dodatkowo Rachunek Bankowości Osobistej jest atrakcyjnie oprocentowany – w zależności od stawki WIBOR 1M. nawet do 6,45 proc. w skali roku.
Tak więc na zakończenie, czy wymienione powyżej argumenty mają dla Państwa znaczenie i czy warto założyć konto w Polbanku oraz czy w przypadku korzystania z usług Polbanku uznacie go za dobry bank – na te pytania musicie już Państwo odpowiedzieć sobie sami.
Zapraszamy również opublikowanych w tym serwisie naszych poradników dotyczących kont w innych bankach.