Praca na wakacje 2019 – Jak szukać pracy na wakacje

Jak co roku prawdopodobnie i w tym roku wkrótce rozpoczną się na masową skalę poszukiwania pracy na wakacje. Wprawdzie do wakacji jeszcze dosyć daleko, ale jeżeli myślimy o znalezieniu dobrej pracy na wakacje powinniśmy zacząć poszukiwania już dziś.

Praca na wakacje - kelnerPostanowiłem napisać ten poradnik względu na fakt, że problem poszukiwania pracy na wakacje dotyczy bardzo wielu młodych ludzi. Część z nich ma już doświadczenie w tym zakresie, a część będzie w tym roku poszukiwać pracy sezonowej po raz pierwszy i to właśnie szczególnie dla nich powstał ten poradnik. Mam nadzieję, że poniższe porady w jakimś stopniu wam pomogą.

Przede wszystkim przed rozpoczęciem poszukiwań musimy określić się i zadecydować, czy szukamy pracy w kraju, czy za granicą? Czy ma to być praca fizyczna, czy umysłowa? – wprawdzie w przypadku sezonowej pracy na wakacje pojawiają się przede wszystkim oferty pracy fizycznej, ale też zdarzają się ciekawe propozycje pracy umysłowej. Warto też zadać sobie pytanie – czy praca na wakacje to dla nas sposób na spędzenie wakacji w ciekawym miejscu, czy też forma zarobkowania…

Praca na wakacje w kuchniW przypadku ofert pracy fizycznej najczęściej pracę można znaleźć w branży rolniczej, sadowniczej – czyli głównie przy zbiorach owoców, warzyw itp. oraz w branży turystycznej na przykład w hotelach, pensjonatach i restauracjach, czy innych ośrodkach turystycznych. Najczęściej poszukiwani są kelnerzy, sprzątaczki, kucharze. Czasem też zdarza się oferta pracy jako recepcjonista w hotelu – ale do jej podjęcia jest konieczna dobra znajomość języka.

Bez względu na to, czy szukamy pracy fizycznej, czy umysłowej powinniśmy mieć przygotowane profesjonalne CV. Jeżeli nie wiemy dokładnie jak takie CV powinno wyglądać i nie mamy doświadczenia w pisaniu CV, powinniśmy znaleźć na przykład w Internecie wzór takiego profesjonalnego CV i napisać swoje CV według takiego wzoru. Należy również pamiętać o zdjęciu. Obecnie wielu pracodawców od razu, bez przeglądania odrzuca wszystkie zgłoszone CV bez zdjęcia.

Gdzie szukać sezonowej pracy na wakacje

 • Jedną z najwygodniejszych form poszukiwania tego rodzaju ofert pracy jest internet, gdzie znajduje się wręcz olbrzymia liczba serwisów publikujących oferty pracy. Zacząć należy od tych najpopularniejszych. Poza tym niektóre z nich mają nawet osobne działy, których tematem jest praca na wakacje i tam najszybciej znajdziemy oferty pracy sezonowej.
 • Jeżeli szukamy pracy na wakacje w naszym rejonie to powinniśmy również odwiedzić lokalny PUP – Powiatowy Urząd Pracy.
 • Kolejną opcją jest skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy.

Praca na wakacje za granicą – Work and Travel

Jeżeli decydujemy się na prace za granicą to sprawa się nie co komplikuje – możemy skorzystać z usług agencji działających w ramach programu Work and Travel. Jednakże warto dokładnie sprawdzić firmę, czy agencję z której usług korzystamy. Wprawdzie większość jest uczciwa, ale niestety jak wszędzie zdarzają się czarne owce i możemy wylądować „na lodzie” – w obcym kraju bez pracy i pieniędzy, a zdarzały się i gorsze przypadki.

Najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd do jakiejś znajomej osoby, która już mieszak za granicą na stałe, czy też tymczasowo i będzie mogła nam pomóc w znalezieniu pracy. Dobrze też jeżeli w miarę możliwości (jeżeli takie posiada) „zaklepie nam” już jakieś stanowisko przed naszym przyjazdem.

Z kolei po zakończeniu wakacji i powrocie do domu warto podtrzymać kontakt z naszym zagranicznym pracodawcą, ponieważ na przyszłe wakacje znów może potrzebować pracownika.

Reasumując praca na wakacje to obecnie bardzo popularna forma zarobkowania wśród młodych ludzi. Nie ma w tymi nic złego jeżeli zachowujemy pewne zasady bezpieczeństwa. Także apeluję o rozwagę w poszukiwaniach pracy, szczególnie za granicą.Komentarze i opinie na forum do poradnika: “Praca na wakacje 2019 – Jak szukać pracy na wakacje”

46 Komentarzy i opinii na forum
 • Maria

  w sumie praca na wakacje to całkiem fajna rzecz dla młodzieży, ale z tego co się słyszy to czasem strach dziecko posłać, szczególnie za granicę.

 • Kelner

  W sumie najlepiej szukać pracy jako kelner lub kelnerka, bo wtedy można z napiwków zarobić drugą pensję. Jednak w tym aspekcie zdecydowanie lepiej jest za granicą.

 • Miłosz

  Szukam pracy na wakacje dla 2 osób! Nie mam punktu zaczepienia więc chciałbym, o ile to możliwe, prosić również przyszłego pracodawce o pomoc w znalezieniu kwatery. Mój kontakt miloszbusko@interia.pl

 • Agnieszka

  Szukam pracy na wakacje! Mogę podjąć się pracy w barze, sprzątania i opieki nad dziećmi! Mogę zacząć od połowy maja! Jestem dyspozycyjna, mam 19 lat i prawo jazdy kat. B! Proszę o kontakt 661123212! RZESZÓW!

 • Magda

  Szukam pracy dla 3 osób na okres wakacji!
  Mój adres email ma94gda@onet.eu

 • Worker

  Co wy myślicie, że zostawicie adres email i już do was pracodawcy będą pisać??????

 • Praca dla Młodzieży

  przyznaję, w dzisiejszych czasach znalezienie pracy dla młodego człowieka to nie lada wyzwanie.
  mam nadzieję, że wszyscy poszukujący znajdą w końcu swoje upragnione posady 🙂
  pozdrawiam

 • Anna

  Szukam pracy na śląsku, mam 18 lat, książeczkę sanepidowską i prawo jazdy kat B. Pracę mogę zacząć od lipca. Kontakt anna.wasiak@poczta.fm

 • Patrycja

  Szukam Pracy na wakacje najlepiej nad morzem z możliwym zakwaterowaniem. Mam 17 lat, uczę się w technikum Logistycznym, ale podejmę się każdej pracy. Jestem ambitna, punktualna, szybko się uczę. Pracę mogę zacząć od końca czerwca . Mogę sprzątać, wyprowadzać psy, zajmować się dziećmi, ale też sprzątać, sprzedawać pamiątki . Proszę o kontakt na adres – typiaraaaaa@onet.pl bądź na numer 726 835 140.

 • Anna

  Witam;) szukam pracy na wakacje 2011r. mam 17 lat mieszkam w okolicach Tarnowa. Chciałabym pracować jako opiekunka dla dziecka, często opiekowałam się dzieckiem kuzynki wiec mam jakieś doświadczenie.
  Proszę o kontakt:)

 • Barbra

  Miła, kreatywna studentka podejmie się pracy w okresie lipiec-sierpień. Nie mam problemów z komunikatywnością oraz nawiązywaniem kontaktów co pozwala mi na dobry kontakt z klientami. Jestem sumienna i dokładna. Dobrze gotuję i sprzątam. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi (opieka większej grupy oraz pojedynczych dzieci w wieku od 3 do 14 lat), zbiorze owoców oraz pracy biurowej. Mogę udzielać korepetycji z chemii. Szybko się uczę. Nie piję i nie palę. Zainteresowanych proszę o kontakt: basiabora@gmail.com lub numer 505209605.

 • hejka

  Mam 14 lat szukam pracy na wakacje to mój adres email marta99111@gmail.com lub numer gg 17638719

 • admin

  W naszym kraju żeby legalnie zatrudnić pracownika poniżej 16 roku życia trzeba mieć specjalne pozwolenia.

 • Ev&P

  Witamy :)))
  Dwie dziewczyny (18 i 19 lat- 1992 r.) Chętnie podejmiemy się pracy na okres wakacyjny …. nad morzem z zakwaterowaniem i najlepiej z wyżywieniem.

  Jesteśmy uczciwe, odpowiedzialne, miłe, komunikatywne , szybko się uczymy i angażujemy w wykonywaną prace. Oby dwie uczymy się w szkole na profilu technik ekonomista. Posiadamy ważne książeczki sanepidowskie.

  Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel: 694 255 156 email: bysiasebastian@gmail.com

  tylko poważne oferty.

  +Jeżeli potrzebujecie Państwo więcej osób, możemy kogoś poszukać 🙂

 • Wiolka

  Witam serdecznie!
  chętnie podejmę się pracy na wakacje obojętnie w jakim miejscu ważne by z zakwaterowaniem.

  Kontakt pod nr. 661249212

  Skończoną mam szkołę z zawodem kucharz małej gastronomi i szkołę średnią… Pilnowałam również małe i większe dzieci, a także pomagałam w szklarni i kwiaciarni jak również na ogrodach.

  Posiadam ważną książeczkę sanepidowską.

 • Kaśka

  Witam. Mam 17 lat szukam pracy na wakacje może być jako kelnerka albo mogę sprzątać, pracować na magazynie, w drukarni cokolwiek za jakąś rozsądną cenę. Praca może być od poniedziałku do soboty w godzinach do ustalenia:) Bardzo mi zależy na tej pracy. Jestem bardzo ambitna, szybko się uczę, mam dobry kontakt z dziećmi (dużo razy miałam pod swoją opieką dzieci w różnym wieku). Z góry dziękuję:)

 • Andrzej

  Skuteczną metodą będzie wybór około 20 firm z interesujących nas branż i w odpowiedniej dla nas lokalizacji oraz sprawdzenie, kto ze znajomych, ich znajomych, itd… tam pracuje, a następnie próba bezpośredniego skontaktowania się z tą osobą. Wiele osób posiada teraz rozbudowane profile na portalach społecznościowych, co powinno sprawę ułatwić, gdyż stosunkowo łatwo jest w nich sprawdzić (oraz korzystając z wyszukiwarki internetowej), gdzie pracują znajomi naszych znajomych. Po ustaleniu tych informacji możemy poprosić naszych bezpośrednich znajomych o przedstawienie nas tym osobom.

 • Piotr

  szukam pracy na wakacje. mam 17 lat. okolice Raciborza. e-mail: raciborz94@wp.pl

 • tomek

  Witam, mam 19 lat i poszukuję pracy na okres wakacji 2011 we Włocławku i okolicach, jeżeli ktoś zaoferowałby zakwaterowanie, to mogę nawet pracować w całej Polsce. Podejmę się zarówno pracy fizycznej, jak i umysłowej. Jestem uczciwy i komunikatywny, posiadam prawo jazdy kat. B…
  Kontakt:
  e-mail: tomek1992k@vp.pl
  GG: 6293369
  Pozdrawiam…

 • Łukasz

  Witam, mam 23 lata jestem studentem na 3 roku inżynierii produkcji żywności. Pracowałem przy zbiorach , na budowie jako pomocnik elektryka i odbywałem praktyki w zakładach produkcji soków. Podejmę prace w woj. Małopolskim i Opolskim od lipca. Posiadam prawo jazdy B i książeczkę sanepid. Brak nałogów .
  Kontakt :
  e-mail : bongos-20@o2.pl
  tel 514271512
  Pozdrawiam

 • Patrycja

  szuakam pracy na wakacje! przy zbiorach lub sprzedaży.

 • Dawid

  witam szukam pracy dla siebie i kilku znajomych. Możemy się podjąć każdej pracy. Jesteśmy osobami pełnoletnimi, żadne z nas nie ma prawa jazdy . najlepiej w woj. Kujawsko-Pomorskim w okolicach Włocławka. Proszę o kontakt na gg 31776042 lub num tel 697210534

 • Barbara

  Witam jestem tegoroczną maturzystką i poszukuję pracy na wakacje. Mogę sprzątać w domach prywatnych jak i biurach. Jestem energiczną i uczciwą osoba.
  Kontakt:
  e – mail basia373@p.pl
  tel. kom. 668316416

 • Patrycja18

  Szukam pracy dla mnie i dla koleżanki na wakacje najlepiej w okolicach Piły (Wielkopolska) Koleżanka ma 18 lat ja mam 23 lipca 18 lat. Jesteśmy uczciwe, pracowite, energiczne. Uczymy się obsługi i organizacji usług gastronomicznych więc możemy się podjąć pracy w tym kierunku. Bardzo prosimy o kontakt: Patrycja (17lat) 517864751
  Roksana (18lat) 508543819

 • Patryk

  Witamy! 3 osoby Patryk 17 lat , Artur 16 lat, Bartłomiej 17 lat poszukują pracy nad morzem 1 lipiec ~20 sierpień.
  Jesteśmy osobami odpowiedzialnymi, godnymi zaufania, pracowitymi, punktualnymi, nie boimy się żadnej pracy! Mamy doświadczenie z poprzedniego lata.Kwestia wynagrodzenia podlega negocjacji. Jesteśmy otwarci na wszelakie propozycje.
  Mile widziane zakwaterowanie i wyżywienie ponieważ jesteśmy z okolic Wrocławia
  patryk131517@interia.pl
  tel. 783-245-457

 • Nikodem

  Witam poszukuje pracy na wakacje mam lat 17 najlepiej jako kelner bądź inna znam języki
  Niemiecki poziom zaawansowany
  Angielski poziom porozumiewania się
  Rosyjski poziom super podstawowy

  Jeżeli ktoś chciałby się zgłosić oto zostawiam swój email theniko17@o2.pl

  Mieszkam w Kwidzynie woj.pomorskie ok 90 km od Gdańska tel 782145991

 • Anonim

  Dwie osoby w wieku 20 lat poszukują pracę za granicą jako pokojówki bądź pomoce kuchenne lub kelnerki z średnią znajomością języka francuskiego, angielskiego i niemieckiego.
  Prosimy o kontakt pod numer +48 782 293 227

 • Paulina

  Witam 😉 Mam 19 lat i poszukuję pracy na okres wakacji e-mail ; pauluska110@tlen.pl

 • Marta

  Szukam pracy na okres wakacyjny. Mam 16 lat, mieszkam w Sosnowcu. Proszę o kontakt w przypadku jakiejkolwiek pracy w okolicach mojego miasta pod adresem mailowym luna007@op.pl

 • Kaśka

  Witam 🙂 mam 17 lat i mieszkam w okolicach Tarnowa. Poszukuję pracy na wakacje. Proszę o kontakt pod adresem : koko1794@o2.pl

 • Weronika

  Witam..Razem z przyjaciółką szukamy pracy na okres wakacyjny. Mam 17 lat a przyjaciółka 18.
  Przyjmiemy każdą prace w obrębie woj.podkarpackiego. Mamy doświadczenie w opiece nad dziećmi i gastronomi…
  Jesteśmy pracowite i sumiennie wykonujemy zadaną nam pracę.
  Nr kom, 726284653

 • Arek

  Witam. Mam ukończone 17 lat i wraz z kolegami którzy mają również 17 lat poszukujemy pracy na wakacje. Podejmiemy się każdej pracy (podkarpacie) proszę o kontakt pod numerem 726-344-155 lub arekradomski12@op.pl

 • TYMEK

  Witam mam na imię Tymek mieszkam na dolnym śląsku poszukuje pracy może być nawet zagranicą mam 17 lat znam się trochę na budownictwie ogólnie pracy się nie boje jeżeli ktoś może mi pomóc znaleźć prace proszę pisać na mój emali jptymek@gmail.com znam podstawy języka angielskiego oraz trochę holenderskiego 🙂 517 549 476

 • Bogusia

  witam, ja i koleżanka w wieku 20 lat poszukujemy pracy za granicą na wakacje. Bardzo proszę o kontakt pod nr. 781631817 lub na e-mail : bogumila-mikolajczyk3@wp.pl

 • Wito

  No na pewno wzbudzicie zainteresowanie pracodawcy jak piszecie tylko swój wiek i to że jesteście fajni i solidni.

  Oczywiście nie mówię o wszystkich…

 • Klaudia

  Mam 16 lat i szukam dorywczej pracy na wakacje na terenie Gniezna.
  Bardzo proszę o kontakt claudia9951@wp.pl

 • Dominika

  Poszukuje pracy na wakacje a jestem nieletnia.
  pomagałam w kwiaciarni, sklepach.
  przyjmę każdą ofertę
  mój nr tel.609-287-919

 • Zuzanna

  Szukam pracy za granicą na okres 2m-cy dla dwóch dziewczyn, proszę o jakąś pomoc 🙂

 • Git

  Witam poszukuje pracy od lipca w Holandii, Niemczech jako murarz, pomocnik murarza lub nawet do sprzątania na budowie. Mam dwa lata doświadczenia w budownictwie ponieważ kończę szkolę budowlaną. Proszę pisać tylko poważne oferty. GG 10264669

 • Aga

  Jak to mówią „dla chcącego nic trudnego”. Uważam, że prace sezonową znaleźć jest łatwo. Gorzej już z jej jakością. Zwłaszcza jeśli chodzi o młodzież trzeba uważać jakie zamiary ma nasz pracodawca i czy przypadkiem nie chce nas wykorzystać. Warto przed podjęciem pracy sprawdzić jakie dane miejsce ma opinie w internecie.

 • Klaudia

  Szukam pracy na wakacje! Mogę podjąć się pracy w zawodzie kelnera, sprzątania i opieki nad dziećmi! Mogę zacząć od początku lipca! Jestem dyspozycyjna, mam 17 lat .Proszę o kontakt 667615791 lub klaudia262395@wp.pl

 • MarekK.E.

  Do Worker – Dokładnie, nikt do nikogo nie będzie pisał maili, dzwonił, na gg itp. Trzeba samemu i dobrze też wcześniej zadzwonić czy można. To jest jak z dziekanatami na studiach – jak nie zadzwonisz lub nie pogadasz na miejscu to niczego nie załatwisz.

 • Daniel

  Czasem pewnie jakiś pracodawca zajrzy jak szuka pracownika, ale to raczej sporadycznie. Pewnie jeden pracodawca na 100 osób poszukujących pracy.

 • daria

  dziewczyna w wieku 18 lat szuka pracy na wakacje 2014. Chodzę do LO

 • Bonzo

  ja już swoja prace wakacyjna znalazłem i to całkiem niezłą. No ale długo szukałem. Cv tez jest ważne, ja swoje przygotowywałem dokładnie (wzory cv wzialem ze strony www.wzory-cv.org ) i starałem się nie wydziwiać jakichś zainteresowań, bo to nikogo nie obchodzi i tylko odstrasza. Powodzenia xD

 • ŁukaszeQ

  Ja gdy wyjechałem do UK za pracą ogromny problem sprawił mi język angielski. Szkolny język angielski jaki się uczyłem wtedy totalnie nie potrafiłem się dogadać z ludźmi. Ale gdy znajomy mi polecił kurs online języka angielskiego „SixPack” na questfe pl. W zaledwie 6 tygodni nie miałem problemu ze swobodną rozmową. Po tym kursie bez problemu znajdywałem różne pracy i awanse dostawałem. Jeśli ktoś z was ma problem taki sam jak ja to bardzo wam polecam ten kurs. Na prawdę może wam wiele pomóc. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też:

Działy

Ostatnio na blogu Antyhaczyk
» Praca na wakacje

Tagi

Nowe

Serwis używa plików cookie, korzystanie z serwisu oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie - Polityka Cookies i Prywatności