Przez pewien okres życia było mi dane organizować przeprowadzki mieszkań jak i biur – wielokrotnie również w oparciu o sprawdzone standardy bezpieczeństwa jakie wypracowaliśmy w naszej firmie. Priorytetem było dla nas zachowanie sprzętu elektronicznego oraz innego mienia firmowego w stanie nienaruszonym.
Oczywistym jest, że zachowanie tak wysokiego poziom zabezpieczenia mienia wymaga specjalistycznych materiałów zabezpieczających. Podczas mojej pracy w firmie zostały wdrożone najnowocześniejsze materiały zabezpieczające i pakowne, poczynając od wypełniaczy styropianowych, przez wykorzystanie folii stretch, foli bąbelkowych, na foliach termozgrzewalnych i skrzyniach drewnianych kończąc. Każdy mebel czy sprzęt elektroniczny wymaga specjalnego podejścia.
Wielokrotne przeprowadzki galerii sztuki, muzeów, czy centrów naukowych, wskazały nam, że nawet najmniejsze uchybienie podczas procesu pakowania, zabezpieczania mienia do jego późniejszego transportu może przynieść sporo kłopotu. Nasze doświadczenia, jakie wynieśliśmy, stosowaliśmy również w przypadku relokacji mieszkań i domów. Jak powiedziałem, zabezpieczenie mienia jest jednym z najważniejszych elementów procesu przeprowadzki. Przeprowadzka jest łatwiejsza dla klienta gdy widzi, że zgromadzone najczęściej przez długie lata życia meble, czy sprzęt AGD dotrą w stanie nienaruszonym do miejsca przeznaczenia i będą cieszyć właściciela jeszcze przez wiele lat.
Co najczęściej stosuje się do zabezpieczania mebli podczas przeprowadzki?
Bezdyskusyjnie najczęściej używanym, atrybutem w rekach prawników, jest folia stretch. Wielu z nas może kojarzyć ją ze sklepów mięsnych (tam oczywiście wykorzystuje się spożywczą wersję tej folii), jednakże wykorzystywany stretch do zabezpieczania mebli czy kompletów wypoczynkowych jest stricte techniczny, zapewniający zabezpieczenie przed porysowaniem oraz wzmacniający meble na czas przenoszenia.