W każdym większym magazynie czy hali produkcyjnej spotkamy się z wózkami widłowymi. Są to jedne z najpopularniejszych narzędzi do przewozu towaru na średniej wielkości powierzchniach. Bez tzw. sztaplarek, praca w obiektach przemysłowych byłaby o wiele cięższa i czasochłonna.
Zakup takiego wózka do naszej firmy, to żaden problem. Na rynku spotkamy masę producentów i dystrybutorów, którzy są skłonni zaoferować nam jak najkorzystniejsze warunki. Ważniejszą sprawą jest opieka techniczna nad takimi pojazdami.
fot. H. Marasigan (SXC)
Serwis wózków widłowych
Problemu nie ma, jeżeli kupujemy całkowicie nowy sprzęt prosto od producenta. Gwarantuje on serwis wózków widłowych w ramach umowy kupna. Działa to w ten sposób, że w razie awarii do firmy trafia wykwalifikowany mechanik i pracuje nad przywróceniem sprzętu do stanu używalności.
Gorzej, jeżeli zakupiliśmy sprzęt używany. Dobrze, jeżeli jest on jeszcze na gwarancji. Jednak często kupuje się wózki, które nie są objęte opieką techniczną producenta. W takim wypadku mamy dwa wyjścia. Możemy zlecić serwis wózków widłowych producentowi, ale za słoną opłatą lub wynająć zewnętrzną firmę, która specjalizuje się w tego typu naprawach.
Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie, są bardzo dobre. Wszystko zależy tylko od tego, jakie środki możemy przeznaczyć na konserwację sprzętu magazynowego.
A na tym nie warto oszczędzać. Lepiej wydać nieco więcej gotówki, a mieć w pełni sprawny sprzęt niż borykać się ze skutkami wypadków spowodowanych niesprawnością któregoś z kluczowych elementów wózka widłowego.